Sezonas atklāšana 2-3. maijā, Madonā.

Kas jauns un interesants supermoto pasaulē?
User avatar
Sene
Posts: 102
Joined: 04 Jul 21:41, 2013

Sezonas atklāšana 2-3. maijā, Madonā.

Postby Sene » 21 Apr 23:27, 2015

Pēc Valmieras visi uz Madonu.
Image

User avatar
Sene
Posts: 102
Joined: 04 Jul 21:41, 2013

Postby Sene » 28 Apr 17:34, 2015

Dalībnieku sastāvs pirmajam posmam iespaidīgs.
http://www.supermotoeast.com/latvia/ :D

User avatar
Sene
Posts: 102
Joined: 04 Jul 21:41, 2013

Postby Sene » 06 May 20:36, 2015

Mainīgos laika apstākļos Madonā tika atklāta jaunā Supermoto sezona. Uz apvienoto Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pirmo posmu bija ieradušies vairāk, kā 60 sportisti no septiņām valstīm. Plaši tika pārstāvēta Somija ar vienu no saviem līderiem Sami Salstola priekšgalā, kurš arī tika uzskatīts par sacensību favorītu. Viņam konkurenci sastādīt bija ieradušies arī Igaunijas brāļi Patrick un Prants Pals, Polijas pārstāvis Voiceh Manchak, Anglijas jaunais talants Mickey Parsons, kā arī pārstāvji no Krievijas un protams vietējie braucēji ar esošo čempionu Kristu Zicmani un vice čempionu Dzintaru Balto ierindā.
Pa nakti līstošais lietus diezgan pamatīgi iespaidoja grunts sekcijas stāvokli un tika pieņemts lēmums treniņus un kvalifikācijas braucienus aizvadīt tikai pa asvalta daļu ļaujot grunts daļai mazliet pažūt. S1 klasē savu pārākumu jau no kvalifikācijas brauciena demonstrēja Sami Salstola kuram sekoja vēl viens Somijas pārstāvis Sami Uutela un anglis Mickey Parsons.
Pirmajā braucienā lielisku startu no ceturtās starta vietas nodemonstrēja Prants Pals kurš izvirzījās brauciena priekšgalā un demonstrēja ļoti skatāmu cīnu par līdera pozīciju ar Sami Salstola. Lai kā somijas pārstāvis centās apsteigt igauni tas viņam neizdevās visu 20 minušu + 2 apļu laikā. Trešo vietu braucienā izcīnija uzvarētāja brālis Patrik Pals. No Latvijas pārstāvjiem labākos rezultātus uzrādīja Krists Zicmanis un Dzintars Baltais izcīnot atiecīgi piekto un sesto vietu.
Otrajā brucienā jau no pirmajiem apļiem demonstrēja Sami Salstola uzņemoties brauciena vadību jau no starta un izveidojot pieklājīgu desmit sekunšu atrāvienu tā arī spēja kontrolēt lai Prants Pals nespētu apšaubīt viņa līdera godu. Trešais Sami Uutela. Diemžēl tehnisku ķibeli piedzīvoja Krists Zicmanis un nācās iztāties no brauciena.
Pirmā posma čempiona tituls Sami Salstola, otrais Prants Pals, trešais Sami Uutela. Latvijas pārstāvji attiecīgi izcīnīja Dzintars Baltais - 5, Edgars Ivuškāns - 12, Krists Zicmanis - 13, Mārtiņš Feters-Fekters - 14, Lauris Liepiņš - 17, Igors Povars - 20.


Kā pēdējais dienas programmā bija paredzēts Baltijas čempionāta brauciens kurš apvienoja S1 klases braucējus un labākos deviņus amatieru/mx klases braucējus. Uz starta bija jāiziet 32 dalībniekiem, bet pirms tam uznākošais lietus gāziens pamatīgi iespaidoja dalībnieku sastāvu kurš bija gatavs startēt. Lielākājai daļai jau bija baigušās visas lietus riepas līdz ar to savas vietas starta taisnē ieņēma tikai 16 dalībnieki. Brāļi Prants un Patrick Pals uzņēmās šī slapjā brauciena līdera lomas un ar katru apli palielinot atstarpi no ceturtās vietas Eero Madisson trešajā vietā brauca Dzintars Baltais, bet pieļautā paša kļūda pēdējā aplī grunts sekcijā neļāva nosargāt šo vietu līdz finišam un rezultātā jasamierinās ar vietu uz reiz aiz goda pjedestāla.

Nemazāk aizraujošas cīņas arī Kausa klasēs.
SM Amatieri klasē uzvarēja pieredzējušais skijoringa braucējs Toms Avens, otrais Rūdolfs Pumpurs, trešais Gatis Tikiņš.
SM Street klasē uzvaru izcīnijā jaunais talants no MX Ādaži kluba Kārlis Virza. Otrais Kaspars Logins, trešais Gatis Birkens no MK Rambas R kluba.
SM Quad uzvarēja daudzkārtējs Latvijas čempions šajā klasē Aleksejs Kuzmins no Gulbenes. Otrais Igaunijas pārstāvis Reimo Kerdt. Trešais Jānis Kļaviņš arī no Gulbenes.
SM MX trīnieks - 1. Didzis Gorbenko, 2. Kristjan Siilak, 3. Māris Lešinskis


Return to “Supermoto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests