Skijorings 2010: RJTC atklātās Rīgas meistarsacīkstes

Triāls, treks, skijorings uc.
User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Skijorings 2010: RJTC atklātās Rīgas meistarsacīkstes

Postby Armands » 26 Jan 23:26, 2010

RJTC atklātās Rīgas meistarsacīkstes norisinās vairākos posmos, sestdienās Baložos uz Titurgas ezera un svētdienās Rīgā, Mežaparkā uz Ķīšezera, treniņi/reģistrācija no 11:00, pirmais starts 12:00.

Sacensības ideālas skijoringa iesācējiem un amatieriem!

Klases: MTK,MMK,LTK,LMK,50cc + krosiņš.

Sacensības ir BEZMAKSAS, pirmo trīs vietu ieguvēji saņem diplomus un piemiņas balvas.
Tiek gaidīti visi braukt gribētāji un skatītāji.

Info: tel. 29511925 (Aleksandrs Briedis)
rjtc_skijorings@inbox.lv

Image

Image

Image

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 30 Jan 22:19, 2010

Rīt (svetdien) skijorings Mežaprakā, atrašanās vieta kartē (bulta pie Hotel)

Image


Dažas bildes no šīsdienas pasākuma Baložos:

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 03 Feb 23:48, 2010

IZMAIŅAS SAKARĀ AR RĪGAS SKIJORINGA NOTIKŠANAS VIETU!!!

Saistībā ar biezo sniega segu Baložos uz Titurgas ezera sacensības nenotiks, plānots sacensības pārcelt uz Jaunmārupi, kur tiks sagatavota trase pa lauku.
Par svētdienas sacensībām vēl nav info.

~ atrašanās vietu kartē iespejams ieliksu velak...

Vairak info pa augstak minēto telefonu.

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 06 Feb 22:36, 2010

turpmāk par sacensību norises vietu jāsazinas par augstākminēto kontakttelefonu!!!

Preses relīzes un foto atskaite:

Domubiedru grupa griezusies Rīgas domes jaunizveidotajā tūrisma attīstības centrā ar apsvērtiem priekšlikumiem Rīgas tēla pilnīgošanai ar skijoringu un bērnu riteņbraukšanu.Skijoringā ierosināts izmantot Rīgas centra reāli apgūtās iespējas starptautisku festivālu rīkošanai,ņemot vērā jau veiktās iestrādes,pieredzi un notikušās starpvalstu sacensības pie Swedbank celtnes uz Āgenskalna līča/Klīversalas kanāla,kā arī faktu,ka vairāku skijoringam nozīmīgu organizāciju vadībā atrodas izcili šī sporta pārstāvji-Mārtiņš Šics Katastrofu medicīnas centrā,Jānis Naglis- Viesnīcnieku asociācijā.

Sakarā ar publikācijām Dienā,kurā rīdzinieki ierosina Rīgas domei oficiāli legalizēt gājējceļu pāri Daugavai,kurā jau bauda eksotiku tūristi no Kuveitas(trūkst tikai serificētu gidu),jāpiezīmē arī,ka tūristiem domātais produkcijas sortiments steidzami prasās tikt papildināts ar cepurītēm,vimpelīšiem un keramiku ar skijoringa skatiem uz Rīgas fona .

Uzņēmīgi ļaudis var apsvēr arī iespējas tūristu vizināšanai gan skijoringa ekipāžās,gan stumjamragaviņās un aiz dzīvniekiem.

Par šādām iespējām ieteicams pārdomāt īpaši Austrumlatvijā,kur gana daudz viesu namu ezeru krastos,gan pilsētu ar ezeriem centrā(Ludzā-veseli trīs,pie kam jau tiek izmantoti autosportā.

Cerams,Tūrisma attīstības centra valde ,kuras satāvā ir arī Bertolds Flika kungs,pietiekami nopietni izvērtēs šos aspektus tūrisma plūsmas piesaistei Rīgai.

VĒSTURE. Veclaiku pastkartēs redzami ledus autotakši,kas vizinājuši pasažierus no Āgenskalna līča uz Daugavas centra krastu.

Apsveicami,kā skijoringa virzīšanā tuvāk oficiālām Eiropas un pasaules meistarsacīkstēm darbojas Artis Rasmanis ar savām Skijoringa Olimpiādēm,kamēr pašapmierinātās LaMSF un LAMA vārās savā sulā tāpat kā čehi un vāci savu valstu robežās. Tā l'dz Ziemas Olimpiskajām spēlēm nekad netikt!Kautgan pirmo spēļu atklāšanu ievadīja tieši zirgu skijoringa ekipāžu mačs Sanktmoricā uz Ženēvas ezera...1926.gadā

RJTC Skijorings Jaunmārupē 6.februārī

Labu laika vērotāju ierastās cikliskās klimata maiņas atnesušas arī mums 1977\8.gadu ziemas kopiju kad pa dziļām kupenām notika Sarkanās Zvaigznes DOSAAF starptautiskais (Vissavienības pēc tolaiku mēriem) skijorings uz Daugavas pie Salu tilta un TV kompleksa,piedaloties pat Kamčatkas komandai.Arī Polāro Olimpiāžu dalībnieki Kolas pussalā parasti sacentās tieši šādos apstākļos kāpurnieka buldozera izdzītā trasē uz Kolas AES Ņivskas ezera. Mums tik mīļo ezeru ledustrases ne vien piegāztas ar pusmetru Dakāras smilšputekļiem līdzīga sniega,kas bloķē moču elpceļus,bet zem sniega kārtas arī ar ūdens mērci,tā ka ar pateicību tika pieņemts motokluba "Bieriņi" vadības piedāvājums paviesoties speciāli izdzītajā Jaunmārupes trasē Vilciņu motosporta kompleksā. Ieradās 48 dalī'bnieki ,aptverot reģionu no Jelgavas līdz Cēsīm.
Patīkami,ka lēcienveidīgi sācis augt skaistā dzimuma līdzbraucēju skaits blakus līdzšinējai zvaigznei Elīnai Zundei,radot iespēju arī jaukto ekipāzu ieskaite,kurā šoreiz uzvarēja MMK bronzas ekipāža Varis Veinbergs-Diāna Cīrule (RTU),finišējot pirms ķekavniekiem Roberta\Sintijas Frienbergiem. MMK kopvērtējumā pirmie Ģirts Veļiks/Rolands Ūdris(Jelgava),Modris/Juris Brengmaņi(Cēsis). LM grupā Brengmaņu duets izcili nodemonstrēja kovrīša iznesību,uzvarot mūsdienīgo supermoču ekipāžas Eduardu Mihailovu/Valteru Stirnu(elites klases slēpmanis)no RTU\RSU un Aivaru Dakšu\Ēriku Briedi(Bieriņi). LTK skijoringa 1972.gada mopēdekipāzu laureāts un joprojām neuzvaramais Sniegtīģeris Aigars Andersons (Katastrofu medcentrs) palīdzēja V.Stirnam revanšēties,uzvarot Juri Martinu\Miku Kaidaku(Jugla) un Aleksandru Ojaveru\Didzi Krogzemu (RJTC). Mazajā tautas klasē nepārspēti palika siguldieši Uģis Zīverts/Juris Saldnieks,aiz sevis atstājot GRIDEX ekipāzu Arvo Matheuss\Armands Leitāns(RTU\RJTC) un RJTC ekipāžu Toma Mika un Kristapa Andersonu sastāvā. Ģimeņu ekipā žu sacensībā (vectētiņi-mazbērni) ar retromotocikliem ātrākie bija Egons/Toms Zālīši(Voshod-2),Egils/Krists Zālīši("koka" IŽ-350). Ļoti grūtas trases dēļ šoreiz izpalika interesantais desantekipāžu starts ar diviem" līdzbraucējiem. Rīkotājiem pēc visu rezerves trašu pārbaudes dabā nācās arī pieņemt līdz šim bezprecedenta lēmumu palaist dalībniekus svētdien bezsacensību atvaļinājumā līdz 13. februārim

Teksta autors: Aleksandrs BriedisImage

dalibnieku nometne:

Image

gatavojoties startiem:

Image

Image

Image

trasē:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

MTK starts:

Image

''kocinieks'' arī trasē bija sastopams ģimeņu sacensībās:

Image

mūsu šefs Aleksandrs:

Image

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 09 Feb 20:36, 2010

PAR UN AP SKIJORINGU - SKIJORINGS PASAULĒ un Latvijā - sakarā ar MOTOLAMAS lapas devalvēšanos saturā...

Līdz šim diezgan izsmeļoša ievadinformācija par skijoringu pasaulē bija LAMA mājaslapas skijoringa forumā,diemžēl šī lapa tagad zaudēta,jo pārtapusi šaurā sprauģelē ar birokrātiju,rezultātiem un bildēm bez saites ar sabiedrību un notiekošo procesu apspriešanas. Tādēļ atkārtoti jānorāda uz objektīvu Latvijas lapu moto-x.lv un ārzemju lapām skijoering.de(Austrija, Bavārija).motoskijering(Čehija),motorskiing( Kanādas,ASV avoti,lielākoties gan par ūdensslēpēm, zirgu,suņu skijoringiem). Latvijas motofederācijas lapas skijorings.lv un motoskijorings.lv tāpat kā motolama pašreiz pārakmeņojušās un nav pieejamas sabiedriskai domai un datu pilnīgošanai( joprojām redzami nepatiesi dati par skijoringa vēsturi Latvijā ar pilnīgi noklusētu Ventspils posmu kopš 1951.gada). Vēlu panākumus meklējumos tīmeklī!

Autosnowboardings Rīgas ielās: par prieku sev un degpunktreportieriem īstās skijoringa trasēs neveiksmīgie sniegdēlisti vismaz ielās atļaujas skijoringam līdzīgus prieciņus aiz auto. Rīgā šādām izpriecām ideāls ir Pārdaugavas 2005.gadā par Eiropas naudu jaunasfaltētais Imulringa aplis,kas ar biezu sponsoru gādību visā platumā izgreiderēts(nevis kā citur,kur pat no mājas ārā netiek) un kurā ikvasaru katru nedēļu notiek bērnu sacensības veselās 10 disciplīnās(vispār aktivitātes jau kopš 50tajiem gadiem moto un 70tajiem skijo jomās). Rīgas vēsturē autoskijorings pirmoreiz minēts laikrakstā "Tēvijas sargs" jau 1924.gadā ,kad Mežaparka ielās šāda zelta jaunatnes ekipāža notriekusi no kājām Rīgas domnieku...

Teksta autors: A.Briedis

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 11 Feb 14:28, 2010

Skijorings Jaunmārupē sestdien 13.februārī, trase sagatavota pa lauku, krietni labākā kvalitātē, nekā pagājušajās brīvdienās!

Atrašanās vieta : Jaunmārupē, 2km pa labi no 10.autobusa galapunkta, (aiz Riepu Centra), izbraucot pa līkumotu meža ceļu, laukā ceļa malā labajā pusē.

Info pa tel.: 29511925 (Aleksandrs)

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 15 Feb 00:17, 2010

Atklāto RJTC/Tautas Palīdzības Fonda sacensību 6.posmā īpašnieku un kluba "Bieriņi"nepārtrauktā apkopē esošajā trasē LMK labāko trijniekā ierindojās Dzintars Elbers-Mārtiņš Janelsiņš(Bieriņi), Mārtiņš Putniņš - Kaspars Lielpinks (RJTC), Aivars Dakša - Eriks Briedis (RJTC). Mazajā meistarklasē un Lielajā tautas klasē pie vieglām uzvarām tika Varis Veinbergs-Diāna Cīrule(RTU),Juris Martins-Miks Kaidaks (Purvciems-RJTC).
Kopvērtējumā pašreiz MTK trijnieku aizpilda siguldietis Uģis Zīverts(40),pa 37 punktiem Arvo Matheusam(Grindex) un Armandam Leitānam(RTU),
LTK Aigars Andersons - Valters Stirna(KMC) 80, Martins - Kaidaks (71), Aleksandrs Ojavers - Didzis Krogzems (RJTC)40,
LMK Eduards Mihailovs(RTU/RJTC) 90, A.Dakša/Ē.Briedis(81), Valters Stirna(LU)32.

15.februārī asas cīņas vēl priekšā!

Tā kā bija vērojams jauns iesācējpilotu pieplūdums bez iepriekš sarunātiem līdzbraucējiem, ieteicams jau iepriekš izmantot iespēju sakoordinēt ekipāžu sastāvu izmantojot sacensību štāba tālruni 29511925!

Image

Image

038 Ainars Vibulis
Image

Image

Image

Image

LTK #07 Andersons/Stirna
Image

#92 Bušmanis #94 Mihailovs
Image

Image

#75 Dzintars Baltais
Image

Image

Image

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 17 Feb 17:34, 2010

Brīvdienās sacensību seriāla turpinājums, Jaumārupē!
Starts 12:00
Info: tel. 29511925

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 20 Feb 01:06, 2010

Kā ziņo NRA.lv,27.februārī starp Akmens un Vanšu tiltiem notiks tautas hokejturnīrs.
Vienreiz sacensību maisam ne tikai skijoringa gals vaļā!
Tagad būs daudz vieglāk rīkot sacensības šajā ārvalstu tūristus tik saistošajā arēnā, gar kuru iespējams ērti izvietoties uz tiltiem un krastmalās, arī viesnīcas rokas stiepienā no trases.
Jau 1965.gadā klubs "Bieriņi" starp Akmens un Dzelzcs tiltiem sarīkoja Daugavas kausu izcīņas skijoringu, balvas un tiesnešu galdi atradās uz ledus, piedalījās daudz moto un slēpošanas prominenču, bet militarizētās apsardzes amatpersona no Dzelzstilta vicināja karabīni, bļaudams, lai tiltam netuvojas un nefočē! 1977/78.gadu sniegainajās ziemās pie TV kompleksa uz Mazās Daugavas notika starprepubliku sacensības, ko rīkoja motorūpnīcas "Sarkanā Zvaigzne" DOSAAF, piedaloties pat pāri puszemeslodei atlidojušajai Kamčatkas komandai un murmanskiešiem. 2002.gadā tika apgūta Klīversalas kanāla trase pie Radisson/SAS viesnīcas, izcīnot viesnīcas balvas un izbrīnot Japānas tūristus.
2003.gadā no TV Zaķusalā līdz Preses namam
un atpakaļ notika skijoringkarnevālrallijs. Ekipāžas brauca maskās, prese rakstīja: SARKANI VELNI IZTRENKĀ BĻITKOTĀJUS UZ DAUGAVAS.
Notika arī Hanzas maiznīcas balvu izcīņa pie Laivu ielas.
2006.gadā pie Saules Akmens uz Āgenskalna līča un daļēji uz Daugavas ar virāžu pretī pilij notika starptautiskas studentu sacensības, pievilinot britu un poļu tūristus. Uz Daugavas uzstādīts arī skijoringa sezonas ilgumrekords - 6.aprīlis (labots 1974.gada 31.marta rekords uz Drustu ezera).
Jaunizveidotajam Rīgas tūrisma attīstības centram nopietni jāstrādā, lai ziemās skijoringa LIELVALSTS Latvija un Rīga būtu magnēts ārvalstu tūristiem, lai uz Daugavas notiktu skijoringa un hokeja festivāli, pagaidām vēl neviena nesavāktās Eiropas un pasaules meistarsacīkstes!

Jau ICEBOX hokeja pauzē iespējami notiks skijorings, par ko ar organizātoriem vienojusies Rīgas jaunatnes dome.
Tālāko precizēsim, ap hokeja laukumiem trasi iekārtos jau 22.februārī!

Teksta autors: Aleksandrs Briedis

User avatar
Dihls
Site Admin
Posts: 4345
Joined: 12 May 10:28, 2006

Postby Dihls » 20 Feb 14:55, 2010

Super
Ugunsdzēsējs no Saldus

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 26 Feb 18:13, 2010

Skijorings + IceBox Hokeja turnīrs uz Daugavas atcelts!

RJTC Skijoringam šonedēļ brīvdienas!

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 04 Mar 21:22, 2010

DĀMU SKIJORINGĀ SĀCIES ZVAIGŽŅU LIETUS

Gadiem ilgi pie Latvijas un arī Eiropas skijoringa debesīm mirdzēja vienīgā zvaigzne-Elīna Zunde (RTU),ar savam trauslajam stāvam nesamērīgo izturību un cīņasprieku sajūsminot skatītājus un sāncenšus. Kad jau bijām pamazām sākuši apradināt sevi ar spriedelējumiem,ka skijorings tomēr ir džeku un veču sports,kurā par brīnumu savulaik bija pat Latvijas PSR sporta meistare Anita Januševska-Getaute(uz slēpēm stāvēt iemācījās tikai skijoringā),notika brīnums- šosezon Rīgas atklātajās sacensībās sevi ļoti daudzsološi pieteikusi Diāna Cīrule(RTU),ķekavnieces Natalija Kaugure un Sintija Frienberga, Līga un Ieva Apines(LU). Tikpat priecīgas vēstis nāk arī no Arta Rasmaņa rīkotās Skijoringa Olimpiādes,kurā kā līdzbraucēja bijusi iesaistīta TV-7 raidījuma SEMS vadītāja. Var teikt,nav vairs tālu arī līdz pārraidei "Skijorings ar zvaigzni"-vajag tikai sasēdināt uz močiem un slēpēm politiķus un Saeimas deputātus!

Teksta autors: Aleksandrs Briedis

-------------------------------------------------------------------------------------Plāns nākošnedēļas brīvdienām!

Info: http://www.jaunaislaiks.lv/news

Image

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 06 Mar 18:38, 2010

13.martā uz Āgenskalna līča pie Swedbank ēkas pieteikto skijoringa festivāla trasi 6.martā inspicēja trašu komisāru komisija(starptautiskās licences īpašnieks A.Briedis, braucošais tiesnesis A.Dakša,tiesnese Z.Dakša) un atrada,ka vēl pirms nedēļas katastrofiski izšķīdušā stāvoklī esošā ledussega pēc atkušniem zaudējusi gandrīz visu sildošā sniega kārtu un vairākās sala naktīs teicami sacietējusi, veidojot Rīgā un apkārtnē labākos apstākļus skijhoringam .2.vietā pašreiz minama Ķīšezera trase Nacionālajā sporta centrā "Mežaparks" ar 10 cm sniegpulvera segumu un joprojām cietējošu leduskārtu. Titurgas ezers Baložos pašreiz cieš no sava "bļodas" efekta - ieputinātā biezā sniega kārta piesūkusies ar ūdeni ,izveidojies dubultledus ar vairāķ kā 50 cm biezu sniegputras pildījumu, kas pašŗeiz traucē ekipāžu virzīšanos trasē.Jācer,ka gaidāmais sals novērsīs šo traucējumu.

Rīt 7.martā no pl.11.NSC MEŽAPARKS trasē notiks Rīgas atklāto meistarsacīkšu kārtējais posms.

User avatar
Armands
Posts: 158
Joined: 16 May 22:00, 2006

Postby Armands » 27 Mar 18:56, 2010

27.martā riepu sazāģētajā Ķīšezera biezputrā finišēja Latvijas Skolu sporta federācijas,Tautas palīdzības fonda un RJTC rīkotā čempionāta pēdējais-četrpadsmitais-posms.

Kopvērtējuma rezultāti:

LIELĀ MEISTARKLASE: Aivars Dakša/Ēriks Briedis(RJTC),Eduards Mihailovs(RJTC/RTK),Sandris Meijers(Tekknow Baltic).

MAZĀ MEISTARKLASE: Varis Veinbergs-Diāna Cīrule(RTU),Kristaps-Reinis Baumaņi (RJTC/Baloži),Toms Miks Andersons(84.vsk/RJTC).

LIELĀ TAUTAS KLASE: Juris Martins-Miks Kaidaks(Juglas vsk./RJTC),Aigars Andersons(Katastrofu med.centrs) /Valters Stirna (RSU),Aleksandrs Ojavers((Annas 2)/Didzis Krogzems(NDĢ/RJTC).

MAZĀ TAUTAS KLASE: Arwo Matheuss(Grindex),Kristaps Andersons(84.vsk/RJTC),Uldis Vīksne (privat).

DESANTEKIPĀŽU KLASE: Miks Kaidaks(Juglas vsk/RJTC),Valters Stirna(RSU), trešo vietu ar vienādiem punktiem dala Aivars Dakša/Ēriks Briedis,Mārtiņš Putniņš(RJTC),Diāna Cīrule(RTU).

Nav izdevies labot 1996.gada 6.aprīlī uz Daugavas uzstādīto sezonas ilgumrekordu,kam traucēja divas vasarīgi silta laika nedēļas un lietus. Čempionāta laureātu apbalvošana tiks izziņota atsevišķi.

Teksta autors: Aleksandrs Briedis


Return to “Citi motosporta veidi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest