Kas tad īsti ir Pitbaiks jeb MiniMX mocīts?

Viss par Mini MX
User avatar
RBMoto
Posts: 167
Joined: 07 Nov 20:14, 2006

Kas tad īsti ir Pitbaiks jeb MiniMX mocīts?

Postby RBMoto » 12 Aug 16:27, 2010

Beidzamā laikā Jūs noteikti esat kaut kur kaut ko dzirdējuši pa tā saucamajiem pitbaikiem jeb MiniMX krosa motocikliem.
Daudziem rodas jautājums, kas tad īsti tas pitbaiks ir? Un kapēc citās valstīs tie ir tik populāri?
Es Jums došu nelielu ieskatu to vēsturē, kā arī pastāstīšu, kapēc ir vērts kļūt par šāda motocikla īpašnieku!

Ieskats vēsturē

Pitbaiki tikai izgudroti tālajos 1950. Gados. Tajos laikos autosacīkstes bija ļoti populārs sporta veids, ar kuru nodarbojās visdažādākie cilvēki, hobija līmenī vai ļoti nopietni un profesionāli. Šī sporta veida popularitātei augot, mehāniķiem(cilvēki, kas veic ātru ratu nomaiņu u.c. tehniskas darbības) arvien grūtāk kļuva turēt līdzi tam ātrumam, kas tika prasīts no viņiem. Kā jau mehāniķiem, tika arī atrasts mehānisks risinājums šai te problēmai un viņi izgudroja šos te mazos motociklus ko sauc par pitbaikiem. Tie bija pietiekoši jaudīgi, lai ar to varētu pārvietoties lieli cilvēki, bet tajā pašā laikā motocikli bija pietiekoši mazi, lai ar tiem varētu viegli un ātri pārvietoties pa tehnisko parku. Tā dzima pitbaiks.

Pitbaiku slavas gājiens

Nākamo 40 gadu laikā pitbaiki tika atstāti novārtā. To galvenais uzdevums bija tas, kam tie sākotnēji tika uzbūvēti. Laikam ejot, cilvēkus arvien vairāk ieinteresēja šie mazie motocikli. Cilvēki sāka arvien vairāk saskatīt pitbaiku priekšrocības un sāka aizdomāties, kā tos varētu izmantot savām vajadzībām, savam priekam. Ar to arī aizsākās visa šī te kultūra, ko sauc par pitbaikiem.
Pitbaiks ir aptuveni uz pusi mazāks par vidēja izmēra krosa motociklu, kaut gan šobrīd tie ir nopērkami dažādos izmēros. Dzinēju lielums ir sākot no 50 kubikcentimetriem, bet ir iespējams arī iegādāties 110cc, 125cc, 140cc, 150cc un 160cc pitbaikus. Ārpus tehniskā parka robežām, pitbaiki tiek izmantoti priekš visdažādākajām aktivitātēm. Ar tiem brauc sacīkstēs, lēkā pa velo trampalīniem, izpildot dažādus trikus. Daži ražotāji jau strādā pie ielas versiju pitbaikiem, ar kuriem droši varēs piedalīties satiksmē. Nav svarīgi, kas Jums interesē, vienkārša pavizināšanās, sacīkstes, lēkāšana un triku izpilde, Jūs noteikti atradīsiet domubiedrus, kuri pastāstīs Jums labākās vietas kur braukt un izklaidēties.

Pitbaiku priekšrocības

Pitbaikiem ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem motocikliem. Jūs šos motociklus varat ļoti viegli iekraut sava auto aizmugurē vai pavisam nelielā piekabītē. Ja Jums būtu lielais krosa motocikls, tam vajadzētu daudz lielāku transportlīdzekli(busu, lielu piekabi), lai to varētu kaut kur aizvest. Pitbaikus ir arī ļoti viegli glabāt un novietot. Tie praktiski neaizņem vietu, novietojot to garažas stūrī, Jūs pat varētu piemirst par tā eksistenci. Pitbaikus ir ļoti viegli kopt, tie neprasa daudz laika un speciālas zināšanas, jo to uzbūve ir ļoti vienkārša, kaut arī to var pielāgot visdažādākajām vajadzībām. Pitbaiku var modificēt dažādos veidos, Jūs to varat pārvērst par mazu, ērtu un ļoti jaudīgu motociklu, neizdodot pārāk daudz naudas.

Ja Jums ir mazi bērni un tie sāk izrādīt interesi par motocikliem, tad pitbaiki ir tieši tie motocikli, ar ko ir jāsāk! Tie ir mazi un pietiekoši lēni, lai ja gadījumā bērns krīt, tas negūtu nopietnas traumas, bet pietiekoši skaļi un forši, lai noturētu bērna interesi svaigā gaisā uz vairākām stundām.

Daži video:

http://www.youtube.com/watch?v=HXq4US8Du5Y

http://www.youtube.com/watch?v=3O_IC5Oeyms
Mini MX motociklu tirdzniecība, rezerves daļas, remonts

www.rbmoto.lv

There are 2 types of bikers, they who have crashed, and they who haven`t crashed.... yet!

Return to “Mini MX”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests