Lielā intervija ar "Vitālijs Bobkovs"

Sportistu, treneru un sabiedrībā zināmu cilvēku intervijas.
rasty
Moto-X Staff

Lielā intervija ar "Vitālijs Bobkovs"

Postby rasty » 29 Jan 17:23, 2007

Sveiks Vitālij !

Iesākumā varbūt nedaudz pastāsti par to kā un kur sāki nodarboties ar motokrosu ?

Sāku nodarboties ar motokrosu Brocēnos kad man bija 14 gadi, braukāju līdz vienam puikam uz sacensībām
bet tur bija velviens puika kas nobrauca ļoti slikti gonkā un treneris (Andris Kalniņš) bija dusmīgs ļoti, pienāca man
klāt un teica gribi braukt ?! es protams teicu jā un braucu.

Kāpēc izvēlējies tieši motokrosu un vai pirms motokrosa bija arī kāds cits sporta veids?

Motokross tāpēc ka patika ļoti ar braukt, braucām katru dienu visu laiku, tā vienkārši bija tam
jābūt, apstāķlu sakritība.

Vai ir, bija kāds sporta veids ar ko vel aizraujies ?

Jā agrāk patika ļoti skriet, itsevišķi garos gabalus, ja varētu izvēlēties vēlreiz noteikti
būtu apvienojis skriešanu ar motokrosu :)

Vai atceries savu pirmo uzvaru motokrosā ? (kādas bija emocijas, kur tas notika, ar kādu motociklu ?)

pirmo uzvaru neatceros gan, bet uzvarēt bija feini, atceros kā trases malā Valdis Grīnbergs man
rādija dod gāzi, un stāstija arī kā pareizi slēgt ātrumus. tas bija feini.

Kurš bija Tavs pirmais treneris? Cik liela nozīme karjeras attīstībā bijusi viņam?

Mans pirmais un vienīgais treneris bija Andris Kalniņš. Nozīme viņam bija ļoti liela tikai
pateicoties viņa ticībai un neatlaidībai es kļuvu par to kas esmu. paldies viņam

Ko motokross nozīmē Tavā dzīvē ?

Motokross ir sports, es nedzēru tā kā to daudzi tanī laikā darija, iespējams kas zin nebūtu
sportists būtu bijis dzērājs :D (smej Vitālijs) feini, iegāju labā vidē, bija nodarbošanās un
;loti patika braukt.

Cik ilgi jau esi saistīts ar motokrosu ? (gadi - ilgums)

motorkosā uzskatu ka esmu 40 gadus
tomēr visa dzīve saistīta ar motokrosu atceros kā ar moppēdu (šmirģeli) aizbraucu uz Ventspili
tur notika motokross.

Ko motokross ir mainījis Tavā dzīvē ?

Nemāku par to spriest jo nezinu kā būtu bijis bez motokrosa :) , motorkoss mani ir izveidojis
par to kas es esmu, par cilvēku kas mīl darbu un padarīt to līdz galam. Ja nevari mīlēt darbu tu
nespēsi būt motokrosā, tas ir liels darbs kur jaiegulda daudz pūļu, laika un enerģijas.

Kurš motobraucējs ir bijis Tev paraugs sportā ? (ja tāds ir bijis)

Man tāds bija Genādijs Moisējevs

Kā vērtē savu sniegumu pa visiem gadiem motokrosā ?

Smejot saka: nu tāds vidēja līmeņa sportists, protams Latvija jau laidu pa priekšu visiem bet nu jā tāds normāls...

Vai nav baigā kāre izgāzt atkal ar moci?

Ir kāre izgāst kā ta nav, 4t Honda mocīts tā ir sapņu mašīna, īsts sapnis. Būtu manā laikā kas tāds bijis
100 reizes vairāk būtu braucis. Honda tas ir tāpat kā būt kopā ar Anglijas karalieni vai Sofiju Lorēnu!

Ok tagad nedaudz kosmisks jautājums, ja Tev būtu iespēja tagad paņemt moci,
nobraukt sacensību un uzvarēt, kuru trasi Tu izvēlētos ?

Noteikti Ventspils trase, baigi patīk tās lielās smiltis un viss tas kopā feini.

Kādi ir Tavi iespaidi uz motokrosa attīstību Latvijā pašlaik ?

Nu nav nekādu iespaidu īsti, es esmu nost jau no motokrosa, protams zinu Karro, Līvu utt tik daudz
jaunu sportistu forši :)

Kā skaties uz mūsu Dakaras motobraucēju panākumiem (vai interesē, vai seko līdz jaunumiem par viņu gaitām Dakarā) ?

Jā es sokoju līdz kā uz visiem sporta veidiem, sekoju līdz gan Irbes, gan Biedriņa panākumiem esmu tāds
sporta Fans jau no bērna kājas. Protams mani sajūsmina Jāņa panākumi dakārā viņš ir baigais vecis
ar lielo burtu nu vismaz savā sporta veidā, kā citur nezinu :D

Kurā brīdī saprati, ka motokrosam jāliek punkts (respektīvi, jābeidz startēt sacensībās un profesionāli trenēties) ?

Sapratu tanī brīdi kad vairs nevarēju izpildīt normas, tad bija skaidrs viss jāmet miers.
Ar ko nodarbojies pašlaik ikdienā?

Pašlaik strādāju un spēlēju zolīti :D

Noslēgumā - ko Tu novēlētu jaunajiem motobraucējiem, kuri tikai tagad uzsākuši treniņus šajā sporta veidā?

Novēlu nekļūdīties treniņu procesos, meklēt saprotošus cilvēkus, profesionāļus.
Nesameklējot var izdarīt kļūdas protams kļūdas labot jau nav neiespējami jo labot var visu, bet to izdarīt
ir ļoti grūti! Nevajag domāt ka visu zini, ir jāmeklē palīdzība pie profiem pie Everta, Carmichle pie tādiem kas
zin to lietu un saprot... var jau izziet un saprast visu to pats tikai tad kad to izdarīsi būs jau vismaz 30 gadi. :)

Paldies Vitālijam Bobkovam par laiku ko veltīja intervijai!

Interviju veica Kaspars Verdens - Rasty

teksta tālāka pārpublicēšana atļauta tikai ar autora (rasty) sazināšanos!
Kaspars Verdens

Dihls
Site Admin

Postby Dihls » 29 Jan 19:22, 2007

:):):) Man patiik latvieshu motokrosistu pieticiiba. Nu ko tad es es jau tikai tads normaals brauceejs:):)
P.s. Tas nekas, ka pusi no brauceeja karjeras brauc citiem pa priekshu:):):)

Lai veicas darbos un zoliitee:)
Ugunsdzēsējs no Saldus

mx girl

Postby mx girl » 29 Jan 23:21, 2007

super intervija... :wink: :wink: :wink:

hercogs

Postby hercogs » 30 Jan 18:38, 2007

Jā, ne visiem lemts 7! reizes kļūt par Latvijas čempionu un izcīnīt 4.v. toreizējā augstākā mēroga mačos Baltijā- PSRS čemp. 125 cm3 klasē. Bet tas bija sen, kad mauca tādi veči kā Ļedovsojs, Ovčiņņikovs, Morozovs, Kavinovs, Moisejevs (abi jau karjeras norietā), Kaurits, Gaušis, Ērkulis, Sazanovecs jaunie talanti Dūčis, Odiņš un vēl un vēl. Kā jau teicu sen tas bija, gadus 20 un vairāk atpakaļ, bet fani trases malās bija vairāk nekā tagad. Tā nu tas ir.
Vajag tik rakt, tad būs!

hercogs

Postby hercogs » 04 Feb 20:21, 2007

Atvainojos par kļūdu, jo Kaurita vietā domāju par Krestinovu! Steidzies lēnām, arī rakstot komentu moto-x...ā!
Vajag tik rakt, tad būs!

dzintarslll

V.Bobkovs

Postby dzintarslll » 05 Feb 19:09, 2007

Jaa, jaapiebilst, ka Chaachis(taa toreiz Vitaaliju sauca Mx aprindaas) bija cempions visaas klasees 125,250,500 (ja nemaldos tikai 350 IZu klasee ne), un veel Vitaalijs teica,...kaada skirba ar ko brauc ar makaaku(125) vai petsotku(500) :D Visi smeejaas ...to tikai Chaachis var pateikt :) Vitaalijs visu savu biznesu veltiija Aigara karjerai,....

Return to “Intervijas”