Latviešu moto ekspedīcija „ApPasaule2007” ir pusceļā

Ziņas, jaunumi, relīzes u.t.t.
Dace
Moto-X Staff
Posts: 468
Joined: 12 May 11:44, 2006

Latviešu moto ekspedīcija „ApPasaule2007” ir pusceļā

Postby Dace » 03 Dec 10:57, 2007

Jau iepriekš tika ziņots, ka šī gada 10. augustā no Daugavas Ziemeļu mola Mangaļsalā tika dots starts moto ekspedīcijai „apPasaule2007”. Ekspedīcija iecerēta kā ceļojums ar KTM motocikliem apkārt zemeslodei sešu mēnešu garumā veicot pilnu apli, apmeklējot piecus kontinentus un 30 valstis abās pasaules puslodēs, un noslēdzot ekspedīciju 10.februārī Rīgā. Kopā šajā laikā paredzēts veikt vairāk kā 40 000 km. Ekspedīcijas dalībnieki ir divi Latvijas motobraucēji - Mārtiņš Sils un Kaspars Bīlāns. Ekspedīcijas gaitā plānots šķērsot Eirāziju no Rīgas līdz Vladivostokai, tad Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas kontinentus no Aļaskas līdz Brazīlijai, bet ekspedīcijas noslēguma posms sāksies Āfrikā, Dakārā, tad šķērsojot Eiropu un ceļš vedīs atpakaļ uz Latvijā. Kopumā paredzēts veikt vairāk kā 40 000 km dažādos ceļa un klimatiskos apstākļos. Šis ceļojums būs būtisks izaicinājums gan tās dalībniekiem, gan tehnikai. Nav ziņu, ka līdz šim kāds no Latvijas būtu veicis šādu braucienu apkārt zemeslodei ar motociklu, tādēļ iespējams ka šis šāda veida ceļojums apkārt pasaulei ir pirmais Latvijas vēsturē.

Pašreiz ekspedīcija ir veikusi pusi no paredzētā ceļa un 12.novembī ir sasniegusi Meksiku diezgan precīzi iekļaujoties sākotnējos plānos. Līdz Meksikai ekspedīcijas dalībnieki ir caurbraukuši Lietuvu, Poliju, Ukrainu, Krievijas piekaukāza daļu, Kazahstānu, Krievijas Sibīrijas daļu un Tālos austrumus. Nonākot Vladivostokā tapa skaidrs, ka no turienes motocikli uz Aļasku nav aiztransportējami un tika mainīti plāni – Aļaskas vietā ekspedīcija apmeklēja Japānu un tur pēc šīs zemes apskates tika nokārtota motociklu pārsūtīšana uz Sanfrancisko (ASV). Pēc sarežģīto ASV muitas formalitāšu pabeigšanas ekspedīcija šķērsojot ASV dienvidrietumu štatus un Meksikas Ziemeļu daļu ieradās Mehiko pilsētā, kurā motocikliem tika veikta kārtējā servisa apkope un paši dalībnieki – Mārtiņš un Kaspars, atļāvās nedēļu ilgu atpūtu no braukšanas.

Šobrīd ekspedīcija šķērsojot Latīņamerikas valstis ir devusies Dienvidamerikas virzienā, kur janvārī tai paredzama Atlantijas okeāna šķērsošana ar visai sarežģīto motociklu pārsūtīšanas lietu kārtošanu. Ņemot vērā Klusā okeāna šķērsošanas sūro pieredzi, ekspedīcijas dalībnieki jau tagad vēl ceļā esot ir uzsākuši darbu pie šīs problēmas risināšanas un aicina atsaukties jebkuru, kurš varētu palīdzēt ar ideju, padomu vai pat ar reālu loģistikas jautājumu kārtošanas atbalstu ekspedīcijas motociklu nogādāšanai janvāra vidū no Brazīlijas vai Argentīnas uz Dakāru (Senegāla, Āfrika).

Līdz šim veikti ir vairāk kā 25000km pa visai dažādiem ceļiem un šajā laikā bijis jārisina ne viena vien tehniska un pašu veselības problēma. Tomēr kopumā var teikt, ka līdzšinējo ceļu visai labi izturējusi gan izvēlētā moto tehnika un papildus aprīkojums, gan arī paši dalībnieki, un pašreiz tālais ceļš mājup tiek turpināts labā noskaņojumā.

Mārtiņš Sils
Moto ekspedīcijas „apPasaule2007” vadītājs
Tālr: +371 29227217
e-pasts: msi@appasaule.lv
www.appasaule.lv

Return to “Moto-x.lv Ziņas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest