Enduro līderis, Latvijā par 46% vairāk!

Ziņas, jaunumi, relīzes u.t.t.
Dace
Moto-X Staff
Posts: 468
Joined: 12 May 11:44, 2006

Enduro līderis, Latvijā par 46% vairāk!

Postby Dace » 24 Oct 15:56, 2007

Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) enduro komisija apkopojusi informāciju par 2007. gadā izdotajām sportistu licencēm. Salīdzinot ar 2006. gadu, licenču skaits palielinājies par 46%, 2007. gadā izdodot 681 sportista licenci. Šobrīd enduro komisijai, kas ir viena no deviņām LaMSF paspārnē esošajām komisijām, ir procentuāli lielākais izdoto licenču skaits federācijā, nākamās komisijas izdoto licenču skaits šajā gadā – 402 licences.

LaMSF enduro komisija pārstāv trīs sporta veidus – enduro, endurokrosu un motopiedzīvojumu sacensības. Sportistiem tiek izsniegtas divu veidu licences – gada licences jeb sportista licence vai vienreizējā sportista licence sacensību norises vietā.

Kā skaidro Artūrs Robežnieks, LaMSF enduro komisijas vadītājs, „enduro apritē Latvijā ienāk arvien jauni dalībnieki, daļa pārnāk no citiem sporta veidiem, tomēr lielākais vairākums ir jauni dalībnieki. Šogad ar esam sekmējuši veiksmīgi sadarbību ar moto piedzīvojumu organizatoriem, kas vien paver vēl plašākas iespējas aktīvā sporta cienītajiem. Enduro kļūst arvien pieejamāks cilvēka vēlmēm un iespējām”

2007. gadā enduro komisija licences cenu bija noteikusi Ls 70, kas nodrošina iespēju piedalīties enduro un endurokrosa sacensībās gan Latvijā, gan arī Baltijas mērogā. Savukārt, vienreizējā sportista licence nodrošina tikai vienu reizi iespēju braukt vienās sacensībās.

Domājot par nākamā gada darbību un licenču cenām, A. Robežnieks norāda, ka šobrīd viss atkarīgs no jaunās LaMSF vadības un politikas. Tas visnotaļ būtiski skar gan enduro komisijas lēmumus turpmākai darbībai federācijā, kā arī ietekmēs komisijas veidoto licenču cenu politiku.

Šogad sportistam, šķiroties no Ls 70, bija iespēja piedalīties vairāk kā 30 enduro komisijas rīkotajās sacensībās. Šīgada sezonā tika organizēti pieci Latvijas čempionāta un seši LaMSF kausa izcīņas enduro posmi, pieci Latvijas čempionāta un LaMSF kausa izcīņas endurokrosā posmi, kā arī pirmo gadu Latvijas čempionāts organizēts motopiedzīvojumu sacensībām ar trim posmiem sezonā, kā arī klāt jāpieskaita vēl komercsacensības, ārvalstu sacensību posmi.

Izvērtējot 2007. gada enduro darbību, A. Robežnieks skaidro, ka „lielais dalībnieku skaits diktē savus noteikumus – trases ir jātaisa garākas, arvien vairāk jādomā par drošības jautājumiem un organizatorisko pusi. Prieks, ka šogad nav gūtas nopietnas traumas sacensībās, tas ir visnotaļ būtisks rādītājs. Turklāt, kā komisija, esam apliecinājuši savas spējas noorganizēt starptautiskā līmeņa sacensības, nākamgad Latviju pārsteigsim ar Eiropas čempionāta enduro posmu”.

Kā galveno endurokrosa darbības veicinošo faktoru enduro komisijas vadītājs norāda optimālo klašu sadalījumu. „Iespēja ir piedalīties ikvienam, atrast sev piemērotu klasi gan attiecībā uz vecumu, pieredzi, gan profesionalitāti”.

Patīkamu pārsteigumu pēc A. Robežnieka domām sagādājuši moto piedzīvojumu aktīvisti. „Ļoti liela ir atsaucība šim sporta veidam, kas varbūt tieši ar citu filozofiju aizrauj dalībniekus – šeit vairāk ir orientēšanās, domāšana nevis kā tautā sākam „hard sport activities”.

Tas viss tik ļauj secināt vienu – enduro Latvijā uzsācis savu attīstības posmu. Paskatoties pavisam nesenā pagātnē, atmināmies laikus, kad uz starta enduro sacensībās stājās 20 sportisti, tagad šis skaits jau sasniedzis 120...

Informāciju sagatavoja Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre, dace.tribocka@gmail.com

User avatar
toms
Posts: 447
Joined: 26 May 18:16, 2006

Postby toms » 24 Oct 16:44, 2007

Priecē :)

Vienīgais sliktums kas man nepatika kad ir daudzie dalībnieki ir tas,

ka C klasei starts ir pēdējais!

normālāk būtu ja nobrauc kvadri,

tad C, veterani, 85cc

un tad parejie,

jo pectam kad pa trasi ir norbaukushi kvadri un E klases 2h trase iesacejiem jau nu ir galigi nebaudama un nelietojama,

domaju ja kvadri stundinu noripotu, tad C & co stundinu un tad E klases 2h,
vini vel brauks pa normalu trasi!

Tads butu mans priekslikums, kuru jau biju sutijis komisijas vaditajam bet nekadas atbildes sanemis nebiju!

Bet nu ka bus ta bus,

var tad atlaut C klasei registreties lidz kadiem 13tiem, savadak ta nikshana ir booooring!


Return to “Moto-x.lv Ziņas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest