Latviešu pirmie punkti Eiropas čempionātā enduro 2007

Ziņas, jaunumi, relīzes u.t.t.
Dace
Moto-X Staff
Posts: 468
Joined: 12 May 11:44, 2006

Latviešu pirmie punkti Eiropas čempionātā enduro 2007

Postby Dace » 24 Sep 19:56, 2007

Nedēļas nogalē no 22. – 23. septembrim Polijā, Kielcē, norisinājās 2007. gada Eiropas čempionāta enduro pēdējais posms. Sacensībās piedalījās arī divi Latvijas pārstāvji – Kristiāns Evarsons un Lauris Ermanis. Sacensību kopvērtējumā K. Evarsons E1 junioru klasē izcīnījis pirmos kopvērtējuma piecus punktus un ierindojās 18. vietā. Savukārt, L. Ermanis izstājās no brauciena otrajā dienā. Pēc pirmās dienas E2 senioru klasē L. Ermanis ierindojās devītajā vietā un izcīnīja 15 punktus.

Salīdzinot ar citiem čempionāta posmiem, šoreiz piedalījās salīdzinoši mazs skaists sportistu, kas skaidrojams ar faktu, ka pēdējā posmā piedalās tie, kuriem izšķiras sezonas kopvērtējums. Neskatoties uz mazo dalībnieku skaitu, trase visiem bija grūta, divu dienu garumā pārvarēti tika gan augsti kalni, gan dubļainas aizas un garš kopējais trases brauciena laiks. Dienā sportistiem nācās veikt vairāk kā septiņu stundu garu braucienu. Kā skaidro Latvijas pārstāvji, pēc pirmā apļa trases grūtības pakāpe nelikās tik neizmērojama, tomēr ar katru nākamo apli arvien grūtāk izbraucama. Tomēr daudzi no trasē ietvertajiem elementiem bija no „sešdienām”, ko dēvē par enduro olimpiskajam spēlēm – izturības brauciens sešu dienu garumā vidēji piecu stundu ilgumā katru dienu. Pirms četriem gadiem „sešdienas” norisinājās Polijā, piedaloties arī Latvijas komandai.

Kā jau iepriekš ziņots, 2008. gadā Latvijā pirmo reizi norisināsies Eiropas čempionāts enduro. Sakarā ar gaidāmo starptautisko pasākumu Latvijā, uz Poliju pieredzes braucienā devās Latvijas delegācija. Kā norāda delegācijas pārstāvji, esam apzinājuši vairākas būtiskas nianses un iespējas, kā pilnveidot enduro darbību Latvijā un tuvināt Eiropas enduro darbībai.

Lai ar šīgada Eiropas enduro sezona noslēgusies, jau tiek plānota nākamā gada sezona un paredzams, ka nākamajā gadā no Latvijas Eiropas čempionātā startēs vairāki sportisti no Latvijas. Jānorāda, ka līdz šim augstākais sasniegums Eiropas čempionātā ir Artūram Robežniekam, kas 2002. gadā izcīnīja Eiropas čempiona titulu.

Return to “Moto-x.lv Ziņas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests